На Тернопільщині родина Герасимчуків першою взяла дитину на патронат (ВІДЕО)

Сім’я Світлани та Володимира Герасимчуків з Кременця – єдина в області, яка взяла дитину на патронат, тобто на тимчасове виховання. У них четвертий місяць живе 17-річна Ірина. Окрім того, в сім’ї є двоє власних дітей. Повідомили в центрі соціальних служб Кременця.

“Дитина від одної назви «інтернат» вже страшиться, це навіть для дорослого страшно, для дитини – тим більше. А коли дитині сказали, що вона йде в сім’ю – я думаю, що їй це приємніше”, – каже патронатний вихователь Володимир Герасимчук.

17-річна Ірина в сім’ї Герасимчуків проживає четвертий місяць. Каже – тут їй приділяють більше уваги, ніж у дитячому будинку.

Володимир Герасимчук працює пожежником. Світлана раніше була безробітною, тепер їй рахуватимуть стаж як патронатній виховательці. Ірина – перша дитина, яку сім’я взяла на патронат з дитячого будинку.

“У Світланиної мами є вже прийомні діти. Вони нічим не відрізняються від наших, рідних. Вони такі самі діти, які хочуть любові і тепла і захисту сімейного”, – розповідає Володимир.

Світлана згадує, що лікарі казали, що в них з чоловіком здорових дітей не буде:

“Але народилася здорова дівчинка, дякувати Богові, і Владік є. І ми в подяку до такого рішення прийшли”.

Світлана розповіла, що змінилося в їхній сім’ї, відколи в них живе Ірина:

“Ну те, що Іра прийшла – це, скажімо так, поповнення в сім’ї. Вже більше уваги приділяємо, більше супу стаємо разом готуємо чи вареники смажим”.

Щоб стати патронатною сім’єю проходили навчання, – каже Володимир:

“Ми пройшли 10 навчань, 10 курсів. Їздили в Тернопіль. Приїжджали викладачі хороші, тренери. Як правильно підійти до дитини, як правильно її спитатися, як зразу побачити по дитині, який мати до неї підхід”.

Ірина в цій родині перебуватиме ще близько 2-х тижнів.

У патронатній сім’ї діти живуть від 3 до 6 місяців, – розповіла директорка центру соціальних служб Кременця Алла Злочевська. За її словами, на Тернопільщині таких сімей – 2. Дитину виховують наразі лише Герасимчуки.

“На той час, коли ми передавали дитину на спільне проживання – це була єдина патронатна сім’я, яка функціонувала в нас на території району і області”.

Кошти на дитину патронатним сім’ям виплачує держава Також той член сім’ї, з яким підписали договір, отримує офіційну заробітну плату, – розповів начальник обласної служби в справах дітей Ростислав Дрозд:

“На дітей, які влаштовані до такої патронатної сім’ї, надається допомога в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів на дитину. Це залежить від віку дитини і складає від 5 до 6 тисяч гривень в місяць”.

За його словами, якщо дитина, можливо, має інвалідність, то за її патронаж надається допомога в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів – близько 11 тис. гривень.

Що відомо:

  • Патронатними вихователями можна було стати з січня 2020 року. На тимчасове виховання можна забирати дітей, в яких хтось з батьків – алко- чи наркозалежний, є домашнє насильство. Поки дитина живе в патронатній сім’ї – соціальні служби намагаються допомогти біологічній сім’ї вирішити ці проблеми.
  • Закон про створення патронатних сімей як нової форми влаштування дітей Верховна Рада прийняла 26 січня 2016 року.

Джерело: suspilne.media