Семінар “Вивчення сімейного середовища дітей, які перебувають на цілодобовому утриманні в інтернатних закладах, та ресурсів громади”

Захід було проведено 23 травня 2019 року на виконання пунктів Технічного завдання: 5.1.3. Розробка і затвердження Регіонального плану реформування інтернатних закладів5.2.1. Провести комплексну оцінку 6 інтернатних закладів.

Місце проведення: м. Тернопіль, вул. Замкова вулиця, 14, 3 поверх – готель «Тернопіль».

Мета заходу: розвиток професійної компетентності спеціалістів соціальної сфери з питань прийняття рішень щодо дітей, які перебувають на цілодобовому утриманні в інтернатних закладах. Кількість учасників: 51 особа. 

Під час заходу відбулася презентація результатів реалізації проекту «Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області)» (1-2 етапи) та Регіонального стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей в Тернопільській області на 2019-2026 роки. 

Учасники познайомилися із статистичними даними інформаційно-аналітичної системи щодо ситуації в інтернатних закладах області, проаналізували типи інтернатних закладів та категорії дітей, які в них перебувають, обговорили процедури влаштування дітей. Також учасники відпрацювати алгоритм дій спеціалістів щодо оцінки сімейного середовища дітей, які перебувають на цілодобовому утриманні в інтернатних закладах, визначити власну роль у цьому процесі та роль представників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи ОТГ, інших долучених спеціалістів.

Учасники під час рефлексії говорили, що їм зрозумілий процес початкової оцінки, озвучили свої побоювання, наголосили на відсутності фахівців із соціальної роботи в ОТГ, нерозуміння самими громадами важливості соціальної роботи. Також відмітили про незначну кількість ФСР, що ускладнить процес відвідування сімей, віддаленість деяких населених пунктів і відсутність ресурсів, щоб до них доїхати.

«Особливо важливо, що такі заходи є спільними для представників ССД і ЦСССДМ, тому що ми маємо спільні завдання і маємо їх разом виконувати. Ми чуємо однакову інформацію, чітко розуміємо свою роль і місце у цьому процесі. Дякуємо за професійно підготовлений і проведений семінар», – зазначила Древницька Оксана, директор Зборівського РЦСССДМ.