Тренінг “Оцінка потреб дитини, яка перебуває в інтернатному закладі, її сімейного середовища та ресурсів громади” 15-16 квітня 2019 року

Захід було проведено на виконання пунктів Технічного завдання: 5.1.3. Розробка і затвердження Регіонального плану реформування інтернатних закладів5.2.1. Провести комплексну оцінку 6 інтернатних закладів та 5.2.4. Провести навчання/тренінги для персоналу вибраних для реформування інтернатних закладів (250 осіб). 

Місце проведення: м. Тернопіль готельний комплекс «Глобус», вул. С. Будного, 18. Мета: підвищення професійної компетентності учасників тренінгу щодо особливостей здійснення оцінки потреб дитини, яка перебуває в інтернатному закладі, її сімейного середовища та ресурсів громади.

Кількість учасників: 51 особа. Експерти О. Шипіленко, Ж. Петрочко, Л. Пєтушкова, В. Вовк. 

Учасниками заходу були представники районних/міських ССД, та ЦСССДМ, суб’єкти які на сьогоднішній день є ключовими структурами в питанні захисту прав та інтересів дітей загалом та в реформі ДІ зокрема. Загальна кількість учасників – 45 осіб. 

Під час 2 днів роботи, учасники заходу поінформовані щодо роботи проекту за відповідний період, методологічними підходами та планами відносно подальшої роботи. 

 В ході роботи учасники в тренінговому форматі вивчали: 

  • Особливості процесу реінтеграції вихованців інтернатного закладу в сімейне середовище; 
  • Алгоритм оцінки як механізм прийняття рішень в найкращих інтересах дитини; 
  • Процедури оцінки, висвітлити особливості її документування; 
  • Відпрацьовували практичні навички проведення процесу оцінювання сімейного середовища дитини, яка перебуває в інтернатному закладі;  

Опрацьовували форми та методи, які можуть бути використані в процесі  здійснення оцінки та сформувати розуміння доцільності їх використання в різних ситуаціях.