Тренінг “Організація системи соціальної підтримки населення в ОТГ”

Захід було проведено 28 лютого – 1 березня 2019 року на виконання пунктів Технічного завдання: 5.1.3. Розробка і затвердження Регіонального плану реформування інтернатних закладів5.3.1. Розробити рекомендації по розвитку пакету (низки) соціальних послуг у громаді. 

Місце проведення – м. Тернопіль. Учасники: представники обласної державної адміністрації, обласної ради, заступники голів ОТГ, керівники структурних підрозділів ОТГ, викладач Тернопільського національного педагогічного універститету.

Кількість учасників: 44 особи. Експерти: Пєтушкова Л.А, Пона Л.М, Вовк В.М. 

Відкрили захід заступник голови та депутат обласної Ради, заступник начальника ССД ТОДА. Вони відмітили важливість заходу для ОТГ Тернопільщини, наголосили на тому, що людина і її проблеми мають стояти в центрі уваги голів ОТГ, соціальні питання мають бути пріоритетними. 

 Під час тренінгу заходу учасники визначили фактори вразливості та критерії успішності громади, визначили повноваження громади в питаннях соціального захисту населення та забезпечення прав дитини. Учасники познайомилися із методикою визначення потреб громади у соціальних послугах, обговорили, яким чином вони можуть використати цю методику. 

 Крім того, вони проаналізували наявні ресурси в громадах, класифікували їх запропонували різні способи пошуку ресурсів, в тому числі, вони зрозуміли, що якщо вдало інтегрувати ресурси, то це збільшить їх вплив. 

 Учасники познайомилися із моделлю інтегрованих соціальних служб, проговорили, за яких умов можливе запровадження інтегрованої моделі в їхніх громадах. 

 Крім того, вони обговорили функції та важливість створення органу опіки і піклування у громадах, роль ССД у забезпеченні та захисті прав дитини. 

Учасники відмітили, що важливим у цьому напрямі є активність самого населення і визначили механізми активізації громади. Також учасники познайомилися із метою та основними завданнями проекту «Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області», визначили першочергові кроки до повернення дітей з інституцій у сім’ї, громаду. 

«Дякую за змістовний захід Удачі вам і здоров’я, здійснення всіх задумів і планів. Адже саме такі проекти і змінюють життя людей на краще, допомагають громадам стати успішними». 

 «Маю велике бажання зустрітися ще». 

 «Радію, що соціальні питання та організація надання соціальних послуг в громаді обговорюються. Таке навчання дуже на часі, тому що ми в нашій громаді були в розпачі і не знали, з чого почати. Тепер знаємо! Дякуємо тренерам за цікаву і легку подачу матеріалу».