Тренінг для директорів інституційних закладів “Національна стратегія ДІ: пошук ефективних рішень”

Захід було проведено 21-22 лютого 2019 року на виконання пунктів Технічного завдання: 5.1.3. Розробка і затвердження Регіонального плану реформування інтернатних закладів5.2.2. Розробити, погодити та винести на затвердження плани реформування 6 інтернатних закладів. 

Місце проведення – м. Тернопіль. Мета: сформувати загальне бачення щодо мети та основних завдання проекту «Розробка і впровадження регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області», визначити роль та місію керівників інституційних закладів у запровадженні реформи ДІ.  

Кількість учасників: 18 осіб. Експерти: Л. Пєтушкова, В. Вовк. 

Під час заходу, на якому були присутні директори інтернатних закладів Тернопільської області, представники обласного ЦСССДМ, ССД, методист управління освіти і науки ТОДА, учасники розглянули зміст понять потреби дитини, прив’язаність, обговорили роль прив’язаності для розвитку дитини, важливість забезпечення права дитини на сім’ю.  

 Учасники познайомилися із соціальними послугами та формами альтернативного догляду дітей, поняттям «деінституціалізація» та її складовими, обговорили шляхи зменшення опору в процесі впровадження змін, визначити роль та місію керівників інституційних закладів у запровадженні реформи ДІ та реалізації проекту. 

 На тренінгу учасники мали можливість моделювати ситуації, працювали в групах, брали участь в іграх. В цілому атмосфера була позитивною і невимушеною. 

 Учасники відмітили якісні роздаткові матеріали, під час рефлексії наголосили, що вперше саме таким складом беруть участь у тренінгу, що вони нарешті зрозуміли суть реформи ДІ та мети і завдань регіонального плану. Крім того, директори інтернатних закладів говорили про продовження таких тренінгів, про проведення аналогічних заходів із персоналом інтернатів.