Семінар “Роль та місце служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки”

Захід було проведено 20 лютого 2019 року на виконання пункту Технічного завдання: 5.1.3. Розробка і затвердження Регіонального плану реформування інтернатних закладів. 

Місце проведенням. Тернопіль. Мета: сформувати бачення ролі, завдань та відповідальності Служб у справах дітей та ЦСССДМ в процесі впровадженні реформи деінституалізації за сприяння проекту  «Реформування інтернатних закладів у Тернопільській області». 

 Кількість учасників: 43 особи. Експерти: Л. Стрига, Л. Пєтушкова, В. Вовк. 

Відкрила захід заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Світлана Беспоповцева, яка познайомила присутніх із особливостями та перспективами  організації системи захисту дітей та ефективність надання соціальних послуг сім’ям з дітьми в умовах децентралізації та деінституалізації. 

Ростислав Дрозд, начальник служби у справах дітей Тернопільської ОДА, презентував результати процесу реалізації реформи ДІ в Тернопільській області.  

Про розвиток соціальних послуг для сімей з дітьми, які потребують підтримки, роль ФСР в доступності та якості соціальних послуг на рівні громади розповів Богдан Рокочий, директор Тернопільського обласного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також учасники познайомилися із метою та завданнями реформи деінституалізації, обговорили, як діяти громадам в інтересах дитини, уникаючи інституційного виховання, намітили кроки впровадження проекту «Реформування інтернатних закладів у Тернопільській області» на регіональному та місцевому рівнях.  

 У форматі мозкового штурму учасники проаналізували державний та регіональний аспект потрапляння дітей до інтернатів. Також обговорили процес моніторингу справ вихованців інтернатних закладів,  вивчили потреби спеціалістів у процесі проведення даного моніторингу. 

Ще учасникам заходу представили методику моніторингу стану забезпечення послугами сімей з дітьми на рівні громади. Учасники мали змогу спланувати спільні дії, узгодити першочергові кроки щодо подальшої реалізації регіонального плану.