Українці з ВІЛ можуть усиновлювати дітей: МОЗ оновило відповідний перелік

Міністерство охорони здоров’я прибрало з переліку захворювань, за наявності яких не можна стати всиновлювачем, ВІЛ-інфекцію.

Про це йдеться у відповідному наказі.

Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік захворювань, за яких людині забороняється всиновлювати дітей, ще 2008 року. Документ із того часу неодноразово критикували правозахисники. У 2017 році у відомстві вирішили змінити перелік з наказу та показали громадськості проєкт документа. З нього, окрім ВІЛ-інфекції, мали вилучити й “розлад ґендерної ідентичності”, що дозволило б усиновлювати дітей трансґендерним людям. Однак до сьогодні змін до наказу не вносили.

Минулого року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним і нечинним відповідний пункт наказу. Зміни до переліку внесли саме через це рішення.

Нагадаємо, що Україна – лідер серед країн Європи за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За даними ВООЗ, близько 7% ВІЛ-інфікованих із загального числа заражених проживає зараз саме в 55 країнах європейського регіону, умовно розділеного на Східну, Центральну і Західну Європу. Відомо, що приблизно 250 тисяч українців сьогодні живуть з ВІЛ, проте лише 140 тисяч з них знають про свій статус.