На Тернопільщині презентовано ще один проєкт трансформації інтернатного закладу

Про трансформацію Петриківського обласного комунального дитячого-будинку інтернату для дітей з інвалідністю йшлося під час засідання міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей при обласній державній адміністрації. Захід відбувся, 1 грудня, у режимі онлайн.

Під час засідання презентували проєкт трансформації інтернатного закладу. Попередньо представивши його комплексну оцінку.

«Петриківський обласний комунальний дитячий будинок-інтернат для дітей з інвалідністю утворений ще у 1967 році. Наразі інтернаті проживає 88 осіб. Це підопічні з 4 областей України, а саме Волинської, Херсонської, Чернівецької та Тернопільської областей, – зазначає заступник голови Віктор Устенко. – Ми маємо на меті трансформувати інтернатний заклад щоб забезпечити в найкращий спосіб потреби вихованців та підготувати їх до дорослого життя».

Згідно із запропонованим проєктом, дитячий будинок планують перетворити в клієнтноорієнтований Центр спеціалізованих послуг для дорослих осіб з помірно розумовою або розладами психіки, в якому створені гідні умови життя та можливості повернення в громаду.

Центр має діяти як комунальне некомерційне підприємство соціально-медичного спрямування. Призначення якого буде: забезпечення тимчасового та довготривалого перебування повнолітніх дівчат, жінок з помірною розумовою відсталістю та/або розладами психіки; надання комплексу послуг для забезпечення їм гідного значущого життя; створення можливостей для збереження родинних зв’язків, реінтеграції в сім’ю, громаду.

Нагадаємо, що у Тернопільській області триває «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей» у рамках Проєкту Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» консорціумом Оxford Policy Management (Великобританія), до складу якого входять Партнерство «Кожній дитині», Український фонд «Благополуччя дітей» та СОС Кіндердорф Інтернешнл (Австрія), за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Метою якого є зменшення кількості дітей в інтернатах. Тернопільщина – одна з чотирьох областей в Україні, де реалізовується пілотний проєкт про реформування інтернатних закладів.